שירותי האולפן » אולפן הקלטות וירטואלי

אולפן הקלטות וירטואלי

הקלטה מרחוק | Remote Recording

סרטון תדמית ראשון | שניה לפני סדר פסח הגדול 2020

נגן וידאו

על מה ולמה?

כשהגיעה אלינו מגפת הקורונה לראשונה בתחילת 2020, נאלצנו להכיר מילה חדשה בלקסיקון – סגר – בו היינו צריכים להמציא את עצמנו מחדש, אם אנחנו הורים, מורים, גננות, או בעל עסק שעכשיו חייב לסגור את שעריו ולתת לעצמו שתי אפשרויות, או שעוזבים הכל ומחכים שהדבר הזה יגמר, או שממציאים מחדש את השירות והמוצרים שהוא היה רגיל לספק עד היום. וזה מה שעשינו. מעכשיו כולנו מקליטים מהמכשירים האישיים שלנו, מהבית, מהרחוב, מחדר השינה, מהמרפסת.. בקיצור מכל מקום בעולם ובזמן שלכם! תכירו מושג חדש:

אולפן הקלטות וירטואלי

המובחרים

שאלות

השאלה שלכם לא מופיעה? צרו קשר.

הרעיון נולד בהשראת תקופות הסגר במגיפת הקורונה, איך להמשיך ולשרת אתכם גם מרחוק. ויחד עם ההקמה של הדבר המופלא הזה גילינו שעם המכשירים המתקדמים שיש לכל אחד מאיתנו ביד, ניתן להוציא תוצאה חצי מקצועית, עד כדי כך שאוזן רגילה לא תשים לב כלל להבדל בין הקלטה כזאת להקלטה באולפן מקצועי, תהליך העריכה מורכב, אבל הוא על חשבון הזמן שלנו, אז מה אכפת לכם? 😉
במידה ומקליטים באמצעות הסמארטפון יש להטות את המכשיר כשהמיקרופון שלו (בתחתית) פונה בקו ישיר לכיוון הפה במרחק של כ-10 ס”מ כדי למנוע עיוותי קול (Distort\Peak). בזמן ההקלטה יש להישאר יציב ולא לשנות את מיקום הסלולר ביחס לפה עד לסוף ההקלטה, כדי לשמור על נפח שווה של הקול. תמונה להמחשה:
לאלו שרוצים חוויה מקצועית יותר תמיד תוכלו להשתמש במחשב הנייד/נייח שלכם, אך השימוש דרכו יוכל להיות אך ורק עם מיקרופון או קונדנסר חיצוני (שלא כמו בסמארטפון או טאבלט שכן המיקרופון בהם מובנה וגם איכותי יותר) בנוסף השימוש במיקרופון חיצוני איכותי יעניק לכם דרך להעביר אלינו אודיו איכותי ובסופו של תוצאת סאונד מקצועית יותר.
כן! אפשר להקליט שיר מרחוק. כאן באולפן הוירטואלי נוכל לשבץ לכם כל פלייבק של כל שיר שתרצו, הפעילו את הפלייבק, לחצו על כפתור ההקלטה, שלחו אלינו ישירות לאולפן את כל הטייקים שלכם, ואנחנו – נרכיב את הפאזל, נשפץ את הסאונד, ונדאג למיקס מלא ואיכותי. כל כך פשוט שזה מדהים. – לא צריך שום ידע טכני מיוחד, פשוט, קל וגם ממכר!
כשמקליטים בכל צורה שהיא מומלץ להשתמש במסנן שמונע את ההדף שיוצא מהפה בזמן שאנחנו שרים או מדברים, הקול שלנו הוא לא רק צליל אלא הוא בנוי מאוויר ומתנודות קול שיכולות לגרום לזעזועים במיקרופון בזמן ההקלטה. לשם כך המציאו את מסנן הרעשים ונחשו מה?! שטויות להכין אחד כזה בבית ואפילו אחד אפקטיבי, שמתאים גם לסלולר וגם לטאבלט שלכם. בחרו גרב אחד שאין לו בן זוג גזרו את החלק התחתון וחבשו (מומלץ בעזרת גומיה) את פתח המיקרופון של המכשיר שלכם בכובע גרב אופנתי שיעשה את העבודה.
למרות שאיכות ההקלטה היא לא בדיוק כמו באולפן עדיין אין אוזן נורמטיבית שתדע להרגיש בהבדל. נשמע לכם לא הגיוני? לא טעיתם, הסוד טמון בעריכה, לאחר ההקלטה, כל החומרים עוברים תהליך שיפוץ, ניפוח והגדלת תדרים בשיטה מתקדמת שפיתחנו במיוחד ותעלים מאוזניכם כל חשש, כל ההוכחות על השולחן.

אולי תתעניינ/י גם ב:

0 0 דירוג
- אהבתם? תנו דירוג +
שלח
הודע לי על
guest
1 תגובה
חדש ביותר
ישן ביותר הנאהבים ביותר
תגובות בין השורות
הצג את כל התגובות

סטודיו בלוג

הדרכה | פוסטים | תגובות

רפי דיבונו

הנס הגלוי של איתי גרוס, זמר מלחין ויוצר שמוציא את הסינגל הרביעי שמספר על התקופה …

רפי דיבונו

אני רוצה לשתף אתכם במשפחה מקסימה שמוסיקה היא חלק בלתי נפרד מחייה, שהביאו לעולם את …

רפי דיבונו

פוסט קצת ארוך אבל שווה קריאה, עד תחילת שנות ה 2000 אולפני הקלטה היו פותחים …

רפי דיבונו

אם אתם עדיין סוחבים דיסקונקי בצרור מפתחות, עוד מנקים אבק מהדיסק שקיבלתם, כל שנה מבקשים …

רפי דיבונו

שאלת השאלות, אני אצליח בתור זמר/ת? אז בואו נפתח ונאמר שכל אחד או אחת מכם …

רפי דיבונו

מהיום אפשר להגיד רשמית. כולנו זמרים, לטוב ולרע, נכון אנחנו לא סושרד ולא גלר, ובטח …

רפי דיבונו

אז אחרי שהקמנו את האתר החדש לשנת 2021 שתבוא עלינו לטובה, החלטנו לפנק את אחד …

רפי דיבונו

אני רוצה לשתף אתכם בפרוייקט מיוחד שהקלטנו מרחוק בשבוע שעבר בעזרת ה’, ה-ZOOM ומכשיר הסלולר של 13 בנות שהחליטו לחגוג…

רפי דיבונו

אומנות היא עניין של טעם, אבל בשביל טעם טוב, צריך לדעת לבשל. אז בואו נכיר את תורת השירה ב-3 מישורים 1. נשימות ודרכי אוויר. 2. הבנת הטקס ועוצמת הקול. 3…

רפי דיבונו

בטח שמעתם הרבה שאומרים “ברור שזה מוקלט שומעים…” אז התפקיד שלי עכשיו הוא להסביר לכם איך גילו שהקלטתם באולפן. אתם בטח אומרים לעצמכם. איך אפשר לדעת…

רפי דיבונו

אהלן, שואלים אותי כל הזמן תגיד, רפי, מה אתה אומר איזה שיר יכול להתאים לי?הקול שלי מתאים לזמר ההוא? אני אגיע לטונים שלו? הסגנון הזה מתאים לי?