אני אצליח בתור זמר/ת?
שאלת השאלות, אני אצליח בתור זמר/ת? אז בואו נפתח ונאמר שכל אחד או אחת מכם יכול/ה להיות הכוכב/ת הבא של ישראל, ואולי אפילו בסדר גודל עולמי! כן.. גם אם אתם לא שרים הכי מקצועי שיש, בסיס ממוצע יספיק לכם כדי לעבוד ולהתפתח מוסיקלית, הכל עניין של רצון והתמדה, נשמע לכם לא הגיוני? כמה דברים שאתם צריכים בתיק לפני שאתם יוצאים לדרך הקשה והמטלטלת של עולם המוסיקה:
 1. כוח רצון
 2. אישיות
 3. סוכן אישי.
 4. כישרון
 
 1. לא סתם כוח הרצון ראשון והכישרון הוא האחרון, לטוב ולרע, אנחנו רואים כמה כח יש לפרסום ברשת בעולם כולו, מהפכת הטיק-טוק, אינסטגרם, פייסבוק, אבל אם אין לכם את כוח הרצון שילווה אתכם ברגעים הקשים, שבהם לא כל כך הולך, ברגעים שלא ממש אוהבים אתכם, או את המוסיקה שלכם (קורה לכל אחד, קוראים לזה להיות מפורסם) וזאת צביטה בלב שלא ארצה לאחל לאף אחד מכם אבל מה שיציל אתכם הוא כוח הרצון. שינתב אתכם בדרך שהיא רק שלכם, להביע את עמדתכם המוסיקלית, דרך שביום מן הימים גם היא תהפוך להיות ייחודית! לשם תרצו לכוון. זה מה שבעצם יעניק לכם כסא שמור, שאף מוסיקאי אחר לא תפס וכנראה גם לא יתפוס! כסא שמחכה לכם אחרי כל הדרך שבה נלחמתם, בדעות שליליות, פוסטים ולפעמים גם “שיימינג” שלצערנו נמצא בכל מקום היום, אבל כזה כסא?! נשמע חלום לא? לצערנו הדרך לשם לא קלה בכלל. וכל זמר מפורסם יעיד על כך.
 2. אישיות היא הדבר השני החשוב, אישיות כובשת ולא חייב שתהיה מתייפייפת אגב.. בסופו של יום מוסיקאי, כמו שחקן או רקדן, מוכר לא רק את המוסיקה שלו, אלא גם את ה”עצמו” המוסיקלי, ראשית כל תדאגו שישמעו עליכם בכל מקום, גם אם זה נדמה לכם “חופר” או קרצייתי מדי, זה בדיוק כמו כל פרסום ברדיו או בטלוויזיה, בסופו של יום תרצו שיזכרו לטוב או לרע, שנית, תיצרו, תשירו, תבלו בכמה שיותר עולמות מוסיקליים, אל תשללו אף סגנון מוסיקה. כי זה מתכון “מנצח” לכישלון, העולם שלנו משתנה, אם זה באופנה, באוכל, בסגנון הבילוי, תמיד תשתפרו ותתרעננו.
 3. סוכן אישי – נשמע עסק יקר, אבל תחשבו על זה רגע, לא באנו לפרסם סוכנים כאן באתר, אבל תנו לי זמר/ת אחד/אחת בסדר גודל “מפורסם” שאין לו סוכן, כל אומן אחר שניסה לייצג את עצמו מצא את עצמו בטלטלה בין עולם האומנות לעולם העסקים, אומן – הנפש שלו עוסקת באומנות והבעת העמדה שלו על הבמה, וסוכן מתעסק בכל העבודה “השחורה” שהיא בעצם, לתמחר את עצמך, להתמקח, לדווח לרשויות המס, לנהל את היומן, להיפגש עם קולגות, לקוחות, סוכני פרסום והרשימה עוד ארוכה, מה גם שזה נראה גם לא כל כך מקצועי להיות כלבויניק של עצמך, לצערנו! אבל ככה זה בעולם של היום, אומן בלי גב עסקי, ישאיר את אותו אומן באותו מקום וימנע ממנו להתקדם ולגדול.
 4. כישרון, אמנם זה נכון, לא חייב להיות הזמר הכי טוב בעולם! אבל צריך ידע בסיסי, סופו של כל “זמר אולפן” להגיע ולהופיע מול קהל, אם זה לשיר נכון ואם זה להופיע כמו שצריך, אחרת אין לו סיבה להיות זמר, נכון שלהיות יפה באינסטגרם זה חשוב, אבל בהופעה שלכם הסוכן שלכם לא ישים לכם “פילטר” על הבמה!
נסכם ונאמר שמתכון מנצח לא כתוב באף מקום, ואין ספק שכל מבצע צריך להשאיר טעם מיוחד משלו, טעים או לא! שיהיה מיוחד, תהיו אתם עצמכם ותישארו כך, כל סטייה לשביל שמישהו אחר הולך בו עלולה לגרום להתנגשות לא נעימה וחסרת מקצועיות, מתלבטים אם להיכנס לעולם הזה? זה בסדר, אתם לא היחידים, מקסימום כנסו בזהירות ל”רדודים”, ותהיו עירניים כשהרגליים נשמטות מהקרקע, ברגע שלמדתם לשחות.. צאו לדרך בכל הכוח! רק אזהרה קטנה לפני הכניסה ל”עמוקים” ברגע שמתרגלים למים, קשה מאד לצאת חזרה לעולם “היבש”.. בהצלחה חברים!
סטודיו בלוג » אני אצליח בתור זמר/ת?
אני אצליח בתור זמר/ת?
אני אצליח בתור זמר/ת?
14 בפברואר 2021

שאלת השאלות, אני אצליח בתור זמר/ת? אז בואו נפתח ונאמר שכל אחד או אחת מכם יכול/ה להיות הכוכב/ת הבא של ישראל, ואולי אפילו בסדר גודל עולמי! כן.. גם אם אתם לא שרים הכי מקצועי שיש, בסיס ממוצע יספיק לכם כדי לעבוד ולהתפתח מוסיקלית, הכל עניין של רצון והתמדה, נשמע לכם לא הגיוני? כמה דברים שאתם צריכים בתיק לפני שאתם יוצאים לדרך הקשה והמטלטלת של עולם המוסיקה:

 1. כוח רצון
 2. אישיות
 3. סוכן אישי.
 4. כישרון
 
 1. לא סתם כוח הרצון ראשון והכישרון הוא האחרון, לטוב ולרע, אנחנו רואים כמה כח יש לפרסום ברשת בעולם כולו, מהפכת הטיק-טוק, אינסטגרם, פייסבוק, אבל אם אין לכם את כוח הרצון שילווה אתכם ברגעים הקשים, שבהם לא כל כך הולך, ברגעים שלא ממש אוהבים אתכם, או את המוסיקה שלכם (קורה לכל אחד, קוראים לזה להיות מפורסם) וזאת צביטה בלב שלא ארצה לאחל לאף אחד מכם אבל מה שיציל אתכם הוא כוח הרצון. שינתב אתכם בדרך שהיא רק שלכם, להביע את עמדתכם המוסיקלית, דרך שביום מן הימים גם היא תהפוך להיות ייחודית! לשם תרצו לכוון. זה מה שבעצם יעניק לכם כסא שמור, שאף מוסיקאי אחר לא תפס וכנראה גם לא יתפוס! כסא שמחכה לכם אחרי כל הדרך שבה נלחמתם, בדעות שליליות, פוסטים ולפעמים גם "שיימינג" שלצערנו נמצא בכל מקום היום, אבל כזה כסא?! נשמע חלום לא? לצערנו הדרך לשם לא קלה בכלל. וכל זמר מפורסם יעיד על כך.
 2. אישיות היא הדבר השני החשוב, אישיות כובשת ולא חייב שתהיה מתייפייפת אגב.. בסופו של יום מוסיקאי, כמו שחקן או רקדן, מוכר לא רק את המוסיקה שלו, אלא גם את ה"עצמו" המוסיקלי, ראשית כל תדאגו שישמעו עליכם בכל מקום, גם אם זה נדמה לכם "חופר" או קרצייתי מדי, זה בדיוק כמו כל פרסום ברדיו או בטלוויזיה, בסופו של יום תרצו שיזכרו לטוב או לרע, שנית, תיצרו, תשירו, תבלו בכמה שיותר עולמות מוסיקליים, אל תשללו אף סגנון מוסיקה. כי זה מתכון "מנצח" לכישלון, העולם שלנו משתנה, אם זה באופנה, באוכל, בסגנון הבילוי, תמיד תשתפרו ותתרעננו.
 3. סוכן אישי - נשמע עסק יקר, אבל תחשבו על זה רגע, לא באנו לפרסם סוכנים כאן באתר, אבל תנו לי זמר/ת אחד/אחת בסדר גודל "מפורסם" שאין לו סוכן, כל אומן אחר שניסה לייצג את עצמו מצא את עצמו בטלטלה בין עולם האומנות לעולם העסקים, אומן - הנפש שלו עוסקת באומנות והבעת העמדה שלו על הבמה, וסוכן מתעסק בכל העבודה "השחורה" שהיא בעצם, לתמחר את עצמך, להתמקח, לדווח לרשויות המס, לנהל את היומן, להיפגש עם קולגות, לקוחות, סוכני פרסום והרשימה עוד ארוכה, מה גם שזה נראה גם לא כל כך מקצועי להיות כלבויניק של עצמך, לצערנו! אבל ככה זה בעולם של היום, אומן בלי גב עסקי, ישאיר את אותו אומן באותו מקום וימנע ממנו להתקדם ולגדול.
 4. כישרון, אמנם זה נכון, לא חייב להיות הזמר הכי טוב בעולם! אבל צריך ידע בסיסי, סופו של כל "זמר אולפן" להגיע ולהופיע מול קהל, אם זה לשיר נכון ואם זה להופיע כמו שצריך, אחרת אין לו סיבה להיות זמר, נכון שלהיות יפה באינסטגרם זה חשוב, אבל בהופעה שלכם הסוכן שלכם לא ישים לכם "פילטר" על הבמה!
נסכם ונאמר שמתכון מנצח לא כתוב באף מקום, ואין ספק שכל מבצע צריך להשאיר טעם מיוחד משלו, טעים או לא! שיהיה מיוחד, תהיו אתם עצמכם ותישארו כך, כל סטייה לשביל שמישהו אחר הולך בו עלולה לגרום להתנגשות לא נעימה וחסרת מקצועיות, מתלבטים אם להיכנס לעולם הזה? זה בסדר, אתם לא היחידים, מקסימום כנסו בזהירות ל"רדודים", ותהיו עירניים כשהרגליים נשמטות מהקרקע, ברגע שלמדתם לשחות.. צאו לדרך בכל הכוח! רק אזהרה קטנה לפני הכניסה ל"עמוקים" ברגע שמתרגלים למים, קשה מאד לצאת חזרה לעולם "היבש".. בהצלחה חברים!

5 2 דירוג
– אהבתם? תנו דירוג +
שלח
הודע לי על
0 תגובות
תגובות בין השורות
הצג את כל התגובות


אהלן אורח/ת,

להתחבר | להירשם

הצטרפו לאחרונה

 • ורד בן ברוך
 • מיכל דודזדה
 • shira davidzada
 • עינב בנימיני
 • לורטה
תגובות אחרונות
פוסטים אחרונים